Spor

Başkanımız Süleyman Hurma ‘Spor Gündemi’ programına konuk oldu.

Süleyman Hurma, A Spor’da yayınlanan ‘Spor Gündemi’ programında gündemdeki transfer haberlerine dair açıklamalarda bulundu.

Ndao başka takıma gidecek

“Ndao sanıyorum gidecek, öyle gözüküyor. 24 yaşında bir oyuncu, her maç 13 kilometre üzerinde koşar, 11 gol, 10 asistle oynuyor, sıkı bir santrforumuz olsa 30 asistle oynayacaktı.” Futbolcusuna Türkiye’den teklif olmadığını vurgulayan Hurma, “Bazen 10 milyonu getiren de alamayabilir, bazen 300 bin Euro getiren alır. Geçtiğimiz sezon başında biri 500 bin Euro verseler, ben Ndao’yu satabilirdim çünkü çok ihtiyacım vardı” dedi.

Biglia’yı satmak için almadım

Fenerbahçe ve Trabzonspor ile adı geçen Lucas Biglia’nun durumunu değerlendiren Süleyman Hurma şöyle konuştu:

“Biglia 18 milyon Euro bonservis bedeline Milan’a transfer oldu. Her maç 13 kilometre üzerinde koşuyor, onu satmak için almadım. Durmak istediği sürece kulübümüzde durur. Bir para talebim yok, alacağım büyük bir para da yok.‘Biglia 35 yaşında’ diye yazıyorlar, Türkiye’nin tartışmasız en iyi orta saha oyuncusu. Beşiktaş’ta Atiba olmadığında seviniyoruz. Burak Lille’de şampiyon oldu, Biglia’dan büyük. Oyuncu ne durumda, onu bilmek lazım. İnşallah Biglia’yı mutlu ederiz, elimizde durur.”

Fenerbahçe ve Trabzonspor ile konuştuk

Karagümrük Başkanı, Biglia’nın transferi konusunda son olarak, “Opsiyonu kullandık. Fenerbahçe ve Trabzonspor ile konuştuk ama çok istiyoruz, verir misin diye bir şey olmadı. Trabzonspor’da da sayın başkan ile görüştük, bir dönüşleri olacaktı, olmadı. Fenerbahçe de sordu” ifadelerini kullandı. 

Borini Karagümrük’te kalmak istedi

Fenerbahçe ile adı anılan bir diğer yıldızı Fabio Borini için de görüşlerini açıklayan Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma “Gitmek istemeyen oyuncularımız da var. Borini mesela kontrat uzatmak istedi. Borini’ye de bir sürü kulüpten teklif var, 1 yıl daha kontratı var aslında, proje beni çok etkiledi dedi” yorumunda bulundu.

Ademi Fenerbahçe’ye dönecek

“Kemal Ademi’yi kiralık almıştık zaten. Ademi’nin iyi oyuncu olduğunu düşünüyordum, katkı sağlar diye düşündük ama doku uymadı. İnşallah Fenerbahçe’ye döndüğünde başarılı olur.

Fatih Kurucuk ayrıldı

Fatih Kurucuk sözleşmesini uzatmadı. Zukanovic ile Roco’dan fırsat buldukça oynadı. Son haftalarda daha fazla oynayabilirdi, Kovid’den dönemedi. Gönlümüz, 2. Lig’den bu yana taşıdığımız oyuncuyla mukavele uzatmaktı ama beceremedik. Beceremediğimiz için saygı duymak gerekir, bizim oyuncumuz değil artık.

Güven sorununu büyük kulüpler yaratıyor!

Güven sorunu var. Güven sorununu kim yaratıyor? Fatih Karagümrük mü? Karabükspor mu? Denizlispor mu? Güven sorununu bizim büyük kulüplerimiz yaratıyor. Onlar şöyle bakıyor. Biz yarışıyoruz. Onlar yarışsın diye biz varız. Mecburen birileriyle oynayacaklar. Onlara yapılmış bir şey, yapılmamış bir şey. Programda bir taç pozisyonunu 2.5 saat konuşuyorlar. İnsanda biraz utanma olur. Baskı altına ben mi alıyorum hakemleri? Benim öyle gücüm yok. Öncelikle şunu bilmemiz lazım. Bizim bir ligimiz var. Bu ligimiz değerli. Adaletsizlikten beslenmek istiyor olmamız anormal olandır. Son haftalarda yapılan konuşmalara bakın. Her iş bittikten sonra yapılan konuşmalara da bakın. İş bittikten sonra medeni. Ondan önce ne namus, ne haysiyet bıraktılar. 

Beşiktaş maçından önce yaşananlar;

Beşiktaş maçından önce oyuncularım 20 bin euro prim almış. Allah belanı versin, anamız, avradımız kaldı. Bunları diyen Beşiktaşlılara hakkımı helal ediyorm ama bu algıyı oluşturanlara hakkımı helal etmiyorum. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu