Spor

Başkanımız Süleyman Hurma: “Futbolumuz gerçekten kötüye gidiyor!”

Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadı’ndan oynanan Galatasaray maçının ardından konuşan Süleyman Hurma, “Günün sonunda mutluyum ama çok zor, stresli, gergin, galibiyet sevincini yaşayamayacağım bir maç oldu. Özellikle son dönemlerde sadece bize değil birçok takıma karşı sahada olan yanlışlıklar, VAR odasında olan yanlışlıklar düzeltilir diye umut ediyorum. Aksi taktirde futbolda hiç istemediğimiz sonuçlarla karşı karşıya kalabiliriz. Sonuçta bu bir oyun ama çok emek ve yatırım yapılan bir oyun. Dolayısıyla ilgili ve yetkilileri bu durumu düzeltmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

“Futbolumuz gerçekten kötüye gidiyor”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in kırmızı kartla ihraç edilmesinin ardından ne için kızdığını bilmediğini belirten Hurma, şu açıklamaları yaptı:

“Ben objektif maç seyrediyorum. Fatih hoca kime kızdı, neden kızdı açıkçası bilmiyorum. Kendi tepkilerimizin çok haklı, yerinde ve doğru olduğunu biliyorum. Bunu uzmanlar da öyle söylüyor. Maçı televizyondan seyredenler de eski hakemler de bu şekilde söylüyor. Tek tek pozisyonlara girersem çok şey söylemem lazım ama penaltı pozisyonundan daha tehlikeli ve daha garip şeyler oldu sahada. Bunları yapmayalım, dikkat edelim. Aksi takdirde futbolumuz gerçekten kötüye gidiyor.”

“İkinci devre daha güçlü bir takım olacağız”

Nijeryalı futbolcu Henry Onyekuru ile temaslarının olmadığını aktaran Hurma, ikinci yarıda daha güçlü bir takım olacaklarına dikkati çekerek, “Birkaç oyuncu daha aldık. Fakat onlar takımlarında oynadıkları için açıklamadık. Çok iyi oyuncular transfer ettik. İnşallah ikinci devre daha güçlü bir takım olacağız. Çünkü son dönemlerde hem pandemiden dolayı hem de bu başımıza gelen kartlardan dolayı çok geniş bir kadro oluşturma zorunluluğu oluşmuştu.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu ve yayıncı kuruluş arasında yaşananlara da değinen Süleyman Hurma, “Biz bu konudaki düşüncelerimizi aylar önce söyledik. Aylar önce söylediğimiz şeyleri şimdi tekrar burada söylemek istemiyorum. Bunu Kulüpler Birliği konuşsun çünkü Kulüpler Birliğinin başkanı ve yönetim kurulu var. Onlar bu konuyla ilgili konuşsunlar.” diyerek sözlerini tamamladı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu