Spor

Beşiktaş’ın Karagümrük’e kaybetmesinin yankıları sürüyor.

Süper Ligin son haftasına girilirken salı günü oynanan ve Karagümrük’ün 2-1’lik üstünlüğü ile sona eren Beşiktaş maçının ardından sert mesajlar devam ediyor.

Maçtan önce yapılan çirkin imaların cevabını sahada veren kulübümüz maçtan önce de başkanımız Süleyman Hurma’nın “Beşiktaş maçında kendimiz için oynayacağız açıklaması yetmemiş olacak ki basında ve sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin kulübümüze yönelik söylediği, “Düşmemeyi mi başardınız, şampiyon mu oldunuz, neyi kutluyorsunuz?” sözlerine kulübümüz resmi hesaplarından gereken cevabı önce Karagümrük’ün ağabeyi ‘Baba Hakkı’ paylaşımının ardından da “Alınıp satılamayan sevinçleri anlamak için, paraya, pula, güce, mevkiye, makama ve uzunca bir ömre sahip olmak yetmez. İlim ve irfanla beslenmiş, hoşgörü ile şekillenmiş bir zihne sahip olmak gerekir.’ açıklamasıyla tepkisini gösterdi.

Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı röportajda yaptığı açıklamaları hatırlayalım;

Fatih Karagümrük yenilgisi hakkında konuşan Çebi, “Tabii ki bu tür dönemler, çok konuşulan ve yorumlar yapılan bir dönem değil. Ancak bazı olaylara değinmek istiyorum. Her futbolcu, şartlar ne olursa olsun sahaya kazanmak için çıkar. Fatih Karagümrük iyi oynadı ve kazandı. Takdir etmemek mümkün değil. Her futbolcu gol attığında takla atabilir, sevinebilir. Takım halinde başardıkları için birbirlerine sarılıp sevinebilirler. Ancak soyunma odasında yaşananlar bir kutlamayı gösteriyor. Ben de şunu belirtmek istiyorum, düşmemeyi mi başardınız, şampiyon mu oldunuz, neyi kutluyorsunuz? Bunu merak ediyorum ve bu merakımı gidermek için de ölene kadar bu işin takipçisi olacağım. Soracağım, soruşturacağım. Bu kutlamanın sebebi neydi? Bir futbolcunun gol attıktan sonra takla atması, hocasının sevinmesi, birbirine sevinmesi çok doğal. Bunun tersini düşünmek bile istemiyorum ama kutlama nedenini bilmiyorum. Merakımı gidermek istiyorum. Bu nedenle takipçisi olacağım. Sebebini bilsem zaten söylerim. Kendileri de bunu açıklayabilirler.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu