Köşe Yazıları

Deplasman görünümlü iç saha maçları.

Saha ve tesis bulmakta zorlanan Karagümrük iç saha maçlarını uygun olan sahalarda oynamaya devam ediyor. Ev sahibi olduğu 9 karşılaşmada 6 galibiyet, 1 yenilgi ve 2 beraberlik aldı. Tek mağlubiyeti Vodafone Park Stadında Trabzonspor karşısında alan Karagümrük’ün son adresi İstanbul dışında oynadığı ilk stat olan Kocaeli Stadıydı.

Yeni yapılmasına rağmen yağıştan etkilenen stadyumda mücadele etmek hem Karagümrük hem de Konyaspor için çok zordu. Futbolcular karşılaşmanın ilk yarısında ayakta durmakta bile zorlandılar. Sahanın bir bölümünde top sürmekte bile zorlanan futbolcular pas vermekte bile zorlandıkları anlar oldu. Rakipten çok saha ile mücadele veren iki takım bizleri saha zeminlerinin toprak olduğu günleri hatırlattı.

Çamurda oynamaktan zorlanan futbolcular ağırlaşan zeminle, zamanın meşin yuvarlağının ağırlaşmasıyla mücadele ediyorlardı. Suyu çektikçe ağırlaşan topa kafa vurmakta zorlanıyor, kaleciler çamur içinde kurtarış yaparken yüzleri, formaları çamura bulanıyor, gözlerine kaçan çamurdan kaleye gelen topları göremiyorlardı.

Biglia da çamurdan nasibini aldı bu maçta. Topa müdahale ederken gözüne kaçan çamur yüzünden ne topu ne de rakibini göremedi ve pozisyon faul ile sonuçlandı. Daha maç başlamadan kaleci Viviano’nun ısınırken suyun içinde planjon yaptığı esnada kale önünde biriken suyun içindeki görüntüsünü yayıncı kuruluş ekranlara taşımıştı.

Eskiyi hatırlayan tüm spor severler 1958’de oynanan maçtaki Madrid Panteri lakaplı Varol Ürkmez’in resmini gözünün önüne getirmiştir muhtemelen. Çamur içindeki o haline benziyordu iki takımında oyuncuları. Aradan 63 yıl geçse de oyuncuların hali pekte farklı değildi.

Uzun lafın kısası Süper Lig kriterlerine uymadığı için Karagümrük Stadında oynayamıyor ama saha şartları hava durumundan etkilenen su ve çamur içindeki sahada Süper Lig maçı oynanabiliyor.

Son söz; Karagümrük Stadını İstiyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu