Köşe Yazıları

Karagümrük Sempatik Takım Oldu

Fatih'ten Edirnekapı'ya kadar bu semtin her yerinde pazar günü öylesine bir heyecan hakimdi ki, insanın tüyleri zevkten ürperiyordu.

Fatih’ten Edirnekapı’ya kadar bu semtin her yerinde pazar günü öylesine bir heyecan hakimdi ki, insanın tüyleri zevkten ürperiyordu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren başlamış olan hazırlık, öğle saatlerinde bir lig kadar büyümüş ve bu heyecan Fenerbahçe Stadını kısmen kaplamıştı.

Evlerinde kalanlar pazar günü “Karagümrük” maçının neticesini çok büyük bir heyecanla bekliyorlardı. Netice bir farkla aleyhte bitti, fakat Karagümrüklüler semtleri gibi bu durumdan çok memnundular.

Fenerbahçenin kendi statlarında ve hakim bir seyirci önünde Karagümrük’ü 1-0 yenmesi, profesyonel kümenin bu yeni takımı için büyük bir başarıdır. Bütün spor otoriteleri de aynı fikri taşımakta ve Siyah-Kırmızılıların bu yıl çok tehlikeli bir rakip olduğunu da ittifak etmektedirler.

Karagümrük takımı ilk maçında müsbet not almakla taşıdığı semtin de itibarını ve sevgisini kazanmıştır. Bunu pek tabii olarak devam ettirmeye çalışacak ve büyük gayret sarfedecektir.

Takımın erken saatlerinde kamyon, otobüs, taksi kiralamak suretiyle takımının maçını görmeye koşan taraftarların bu heyecan ve sevgilerinin artması, en samimi temennilerimizdir. Gönül arzu eder ki, bu bağlılık ve sevgi artsın ve Karagümrük Kulübü layık olduğu seviyeye çıksın.

Zira, şimdiye kadar hicbir semt kulüplerine karşı böyle candan bir alaka göstermemiş ve bağlılığını ifade edememiştir.

Kadri’li Karagümrük iyi netice aldığı takdirde taraftarlarının gururu okşanacak ve istikbali aydınlık olacaktır.

Yayın : Gece Postası Tarih : 1958 – Yazar: Şemsi Sılkım

Dünden Bugüne Karagümrük Gençlik Kulübü – Asaf Ayçıl’ın kitabından alıntıdır.

Şemsi Sılkım Kimdir?

1923 yılında İstanbul’da doğdu. Yüksek İktisat ve Ticaret Okulu’nda okudu. Gazeteciliğe 1942 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde Ömer Besim’in yanında spor muhabirliğiyle başladı. O. Münir Kutnak’ın ‘Stad Spor’ ve Sulhi Garan’ın ‘Şutspor’ dergilerinde çalıştı. Oğlu Serhat Ulueren de babası gibi spor ve basın camiasına hizmet etmektedir.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Basın Şeref Kartı ve 1998 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü sahibi Şemsi Sılkım 22 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da vefat etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu