Sağlık

Korona Virüs hızla artıyor!

Koronavirüs güncellemesi: Yerel artışlar ortaya çıktıkça, sağlığınızı nasıl koruyabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır

CORONAVIRUS sonbahara doğru ilerliyor. Sağlığınızı en iyi şekilde korumak için yapabilecekleriniz;

COVID-19’un yayılmasıyla mücadele etme umuduyla, daha fazla insan (kendi önlemlerini alarak) kendi kendini izole etmesi gerekiyor.

Sağlık kurumları, koronavirüsün üç ana semptomuna dikkat çekti: yeni bir sürekli öksürük, yüksek ateş ve koku veya tat duyunuzda bir kayıp veya değişiklik.

Bununla birlikte, insanların asemptomatik olduğu, yani virüsü taşıdığına dair hiçbir belirti göstermediği durumlar da vardır. Bu nedenle, güvende olmak için elinizden gelen her şeyi yapmak zorunludur.

Bir yüz maskesini etkili bir şekilde takmak için, “yüzünüzü burun köprüsünden çenenizin altına kadar kapatması” gerekir. Yüz maskesi takmak, enfekte kişilerin virüsü başkalarına yaymayı durdurmasını sağlar.

Unutmayın, bazı insanlar virüsü taşıdıklarının farkında olmayacaklar. Herkes üzerine düşeni yaparsa ve maske takarsa enfeksiyon olasılığı azalır. Ek olarak, “bir maske sizi çevrenizdeki insanlardan gelecek virüslerden koruyabilir”.

Son araştırmalar COVID-19’a sahip kişilerin önemli bir kısmının semptom göstermediğini ve virüsün hasta olduklarını fark etmeden önce yayılabileceğini gösteriyor.

Hijyen önemlidir

“El yıkama, kendinizi ve ailenizi hastalanmaktan korumanın en iyi yollarından biridir,” Alışveriş arabalarına, elektronik kasiyer ekranlarına veya kapı kollarına dokunduğunuz halka açık bir yerden eve döndükten sonra ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

Ellerinizi sabun ve suyla yıkamadan önce kesinlikle gözlerinize, burnunuza veya ağzınıza dokunmamaya çalışın.

Bu temas eden noktalar (gözler, burun, ağız) koronavirüsün vücudunuza girmesinin yoludur.

Bu ya sizi hasta eder ve / veya koronavirüs taşıyıcısı olur – her iki şekilde de bulaşıcı olursunuz.

Ayrıca, evinizin dışındaki insanlardan bir metre uzakta kalmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu