Maç Anıları

Maç Anıları – 2

1982 yılının en güzel maçlarından biri Anadoluhisarı Stadı’nda oynanan Beykoz deplasmanıydı. Aralık ayıydı. Hava soğuk ve yağmurluydu. Saha adeta balçıktan geçilmiyordu. Semtten tam 7 otobüs kalkmış ve ayrıyetten kendi özel arabalarıyla bizim gibi münferit gelenler de vardı. Tribünler tıklım tıklımdı. Sahanın bir tarafı tribün, karşı tarafı ve kale arkaları ise araziydi.

O gün Karagümrük’ün sahay dizilişi ise şöyleydi: Faik-Ali Raik – Ercüment – Orhan – Kenan – Adnan – Nihat – Abdülkerim-K.Erdoğan-B.Erdoğan – Talip

Karagümrük maça fırtına gibi başlamıştı. İlk gol Ercüment’ten klas bir kafa vuruşu ile gelmiş ve ilk devrenin bitimine az bir süre kala da K. Erdoğan farkı ikiye çıkarmıştı. Karagümrük ilk yarıyı bu sonuçla kapatmıştı. İkinci yarıya ise Beykoz daha hızlı başlamıştı ve bunun sonucunda bir gol bulmuşlardı. Maçın ortalarına doğru K. Erdoğan yine bir kafa vuruşuyla ­farkı tekrar ikiye çıkarmıştı. Maçın bitimine 10 dakika kala ise kalemizde bir gol daha görmüştük ve fark tekrar bire inmişti. Ayrıca sonlara doğru Karagümrük’ün bariz bir penaltısı verilmemişti ve maç bu skorla bitmişti.

Bu maçta kafile başkanımız Sadi Abi (Bitirim) idi ve tribünde ise Uzun Amigo Ercan Türköz vardı. Ne maçtı ama! Karagümrük o gün zımba gibiydi!

Mesut güçlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu