Spor

PFDK Skandal Kararlara Devam Ediyor.

Erik Sabo’nun 3 maçlık cezasını onayan PFDK rakibine tokat atıp kırmızı kart gören Marcao’ya 1 maç, hakaret eden ve maçta kırmızı kart gören Fatih Terim’e 5 maç ceza verirken, başkanımız Süleyman Hurma’ya 150 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Adil olması gereken kurumlar, MHK ve TFF adil olmayıp forma renklerine göre vermeye devam ediyor. Kulis yapan, basında sesini fazla çıkartan daha fazla insanı arkasına alan kulüpler kayırılmaya devam ederken, Karagümrük gibi tarihi kulübün hakları yenmeye hem saha içi hem de saha dışında devam ediyor.

Yaklaşık 10 maç ceza alması beklenen Fatih Terim, saha içi eylemleri nedeniyle 5 maç ceza alırken, Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, yaptığı açıklamalar nedeni ile 150 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

PFDK’dan yapılan açıklamada;

5- FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.‘nin, 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 10.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.‘nin, protokol tribünü ve yedek kulübesi arkasında bulunan tribünlerde yer alan mensuplarının sosyal mesafe kuralına uymamalarından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 24.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. başkanı SÜLEYMAN HURMA‘nın, maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralına uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 4.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. başkanı SÜLEYMAN HURMA‘nın, müsabaka hakemlerine yönelik hakaretleri nedeniyle 150 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş. idarecisi SERKAN HURMA‘nın, maske takma zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralına uymamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 4.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verildi.

Aynı müsabakada Fatih Terim’in ettiği hakaretler yayıncı kuruluş tarafından yansımasına rağmen PFDK 5 maç ile cezalandırdı.

6- GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM‘in, 18.12.2020 tarihinde oynanan FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.-GALATASARAY A.Ş. Süper Lig müsabakasında, ihraç öncesi müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM‘in, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM‘in, tedbire uymama eylemi nedeniyle FDT’nin 50/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verildi.

Erik Sabo’nun şiddetli bir hareketi olmamasına ayrıca ikinci sarıdan gördüğü kırmızı kart nedeni ile 1 maç ceza alıp 3 maçta ekstra ceza verilmesi yapılan eyyamın ayrıca bir göstergesidir.

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. sporcusu MARCOS DO NASCIMENTO TEIXEIRA‘nın, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, şeklinde verilen cezada Karagümrük’lü oyuncuya tokat atmasını önemli olarak görünün Trabzonspor maçında oynaması için verildiği tüm kamuoyu tarafından görülmekte ve bilinmektedir. Direkt kırmızı kart gören oyuncunun en az 2 maç ceza alması gerekirken 1 maç ceza verilmesi kabul edilemez. Kaldı ki müsabaka sonunda yaptığı hareket tam hakemin gözü önünde olması ve buna rağmen daha fazla verilmesi gereken cezanın düşürülmesi kabul edilemez.

Saha içinde verilen yanlış kararları saha dışında da devam ettiren MHK, PFDK ve TFF renklere ve kulüplere göre değil her kulübe aynı mesafede yapması gerektiğini kim hatırlatacak merak ediyoruz.

Verdiğiniz yanlış kararların ve eyyamcılığın takipçisi olacağız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu