Köşe Yazıları

Selamun Aleyküm Karagümrük Geldi !!!

36 yıl aradan sonra tekrar lig’e dönen Fatih Karagümrük tıpkı tezahüratı gibi muhteşem bir başlangıç yaptı. Ve Aleyküm Selam Fatih Karagümrük hoş geldin. Kırmızı siyahlı ekip Maça harika bir başlangıç yaparak Yeni Malatyaspor’a ilk dakikadan mesajını çok net verdi.

Herkesin yaptığı gibi şu dakikada bu golü attı şu dakikada böyle oldu yazmayacağım zira gidin bunu maç özetlerinden seyredin.

Maçın genelinde Fatih Karagümrük planladığı oyunu sahaya koydu. Özelikle geride rakibi karşılayıp hızlı hücumlarla baskın yapmayı denedi ve bunda da başarılı oldu. Ancak özellikle ilk yarının ortasından 60. dakikanın sonlarına kadar bloklar arasında büyük mesafeler vardı. Böyle olunca da takım savunmasında zafiyetler ortaya çıkması gayet doğal. Özellikle Roco ve ilk golün sahibi Zukanovic uyumlu bir görüntü ortaya koydular. Fakat bu iki oyuncu da geniş alanda arkalarına atılan toplarda büyük zafiyet göstereceklerdir, Aman Dikkat!!!!

Malatyaspor’a gelince geçen yılın travması hala devam ediyor. Ne bir oyun planı ne bir pozitif organizasyon var. Onlar adına maçın en iyisi Karim Hafez’di ama onun da şanssızlığı Ramazan Civelek’in karşısında oynamasıydı. Bir de sonradan oyuna giyen Fernando Zuqui’ye de dikkat.

Son olarak  Ramazan Civelek’e bir parantez açmak lazım. Fenerbahçe alt yapısının yıldız adaylarından biriydi. Ancak bir türlü istenen patlamayı yapamamıştı ta ki bu maça kadar. Modern futbolun gereği her aksiyonu aldı ve açık ara maçın yıldızı oldu. Tebrikler Ramazan böyle devam. Son bir söz de Zulumpiyat Stadına , nasıl bıraktıysak hala öylesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu