Spor

Süper Lig 2021-2022 Sezonu fikstürü çekildi

2021 – 2022 Sezonu Süper Lig fikstür çekimi TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu’nda yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın tarafından gerçekleştirilen kura çekimine Süper Lig kulüp başkanları ve temsilcileri katıldı. Ligde yeni sezon 13 Ağustos’ta başlayacak ve 27 Aralık’ta ilk yarı sona erecek. 7 Ocak’ta ikinci yarısı başlayacak Süper Lig, 22 Mayıs’ta tamamlanacak.

Karagümrük Fikstürü

Karagümrük Süper ligin ilk haftasında kendi sahasında Gaziantep FK’nü ağırlayacak. 19. hafta Alanyaspor deplasmanında sezonun ilk yarısını tamamlayacak. Haliç Derbisi sezonun 13. haftasında Kasımpaşa’nın sahasında oynanacak. İstanbul takımları ile oynanacak maçlar;

3. HaftaBeşiktaşKaragümrük
8. HaftaKaragümrükBaşakşehir
12. HaftaKaragümrükGalatasaray
13. HaftaKasımpaşaKaragümrük
18. HaftaKaragümrükFenerbahçe

Süper Lig fikstürü ile ilgili teknik detaylar

Fikstür çekiminden önce Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın da teknik detayları şu şekilde anlattı:

“Süper Lig fikstür çekimimizde 20 takımlı fikstür anahtarı kullanılacaktır. Bu fikstür anahtarı dengeli bir güç dağılımı sağlamak amacıyla yeniden oluşturulmuştur. Fikstür anahtarının bazı özelliklerinden bahsetmek istiyorum:

-Fikstürde hiçbir takım sezon boyunca düzenli olarak başka bir takımı takip etmeyecektir. Buna bağlı olarakta “serbest numara” ortadan kalkmıştır.

-Fikstür anahtarında 1 ve 2 numaraları çeken takımlar haricinde tüm takımlar ilk yarı 1 kez, ikinci yarı 1 kez olmak üzere üst üste iç sahada veya deplasmanda oynayacaktır.

-Ancak sezonun son üç haftasında hiçbir takım üst üste iç sahada veya deplasmanda oynamayacaktır.

-Dengeli güç dağılımı oluşturmak amacıyla, hiçbir takım bir önceki sezonu ilk beş sırada bitiren takımlar ile ardışık haftalarda oynamayacaktır.

-Her hafta altı İstanbul takımından üçü iç sahada, diğer üçü ise deplasmanda oynayacaktır.

-Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray takımlarımızdan en fazla iki tanesi aynı hafta iç sahada oynayabilecektir.

-Antalyaspor ve Alanyaspor takımlarından bir takım iç sahada oynarken diğer takım deplasmanda oynayacaktır. 

-Altay ve Göztepe takımlarından bir takım iç sahada oynarken diğer takım deplasmanda oynayacaktır. 

Sezonun Karagümrük fikstürüne https://karagumruk.com.tr/vavacars-fatih-karagumruk-2021-2022-fikstur/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu