Spor

Süper Lig ve TFF 1. Lig için seyircilerin stadyumlara girişi hakkında önemli bilgilendirme

MAÇ BİLET SATIN ALMA ve GİRİŞ KURALLARI

Passolig tarafından yayınlanan duyuruda bilet satın alacak taraftarların, biletlerini satın almadan önce HES uygulamasındaki Hes Kodlarım > Ayarlar > Aşı Durumu ve Hastalık Durumu bildirilerini aktif hale getirmeleri gerekmektedir. Bu bildirileri aktif hale getirmeyenler Hes kodlarını girseler bile bilet satın alımı yapamayacaktır.

TFF Sağlık Kurulu, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun almış olduğu kararlar gereği Süper Lig ve TFF 1. Lig karşılaşmalarında stadyumalar girişi ve bilet alması için gereken kurallar:

 • Stadyumlara giriş için seyircilerin, Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu aşı takvimlerini tamamlamış ve bilet alımı sırasında aşı takvimlerinin üzerinden en az 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.
 • Aşı olmamış ve Covid 19 geçirmemiş seyircilerin, müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları, test sonuçlarının E-Nabız uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasında “Risksiz” olarak gözükmesi gerekmektedir. Aşı olmayanlar, bilet alım işlemlerini en erken maçtan 48 saat önce PCR testi yaptırıp, negatif sonucunun E-Nabız’a işlendikten sonra HES uygulamasında risksiz olarak tanımlandıklarında yapabilirler.
 • 18 yaşının altında olup, aşı hakkı tanınmamış olanların da maça giriş hakkı kazanmaları için, müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları ve test sonuçlarının E-Nabız uygulaması ile HES (Hayat Eve Sığar) uygulamasında “Risksiz” olarak gözükmesi gerekmektedir. Aşı olmayanlar, bilet alım işlemlerini en erken maçtan 48 saat önce PCR testi yaptırıp, negatif sonucunun E-Nabız’a işlendikten sonra HES uygulamasında risksiz olarak tanımlandıklarında yapabilirler.
 • Covid 19 geçirmiş seyirciler, hastalıklarının üzerinden 180 gün geçmemiş ise bilet alımı yapabilirler. Hastalıklarının üzerinden 180 gün geçmiş ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu aşı takvimlerini tamamlamamış ve/veya maçtan 48 saat önce PCR testi yaptırmamış ve sonucu negatif olmayan seyirciler stadyuma giriş yapamayacaktır.
 • Passolig kartlarını Pasaport numaraları ile çıkarmış yabancı uyruklu seyircilerin, müsabaka gününden en az 48 saat önce PCR testi yaptırmaları, test sonuçlarının Sağlık Bakanlığı’na aktarılması, Sağlık Bakanlığı tarafından HES uygulamasına işlenmesi ve Passolig tarafından sorgulanması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış olan PCR test sahiplerinin bilet alım ve bilet transferi hakkı olmayacaktır.

Bilet alımı, bilet tranferi ve stadyuma girişlerde sıkıntı yaşamamak için dikkat edilmesi gereken hususlar:

 • Seyircilerin www.passo.com.tr ve Passo Mobil uygulaması üzerinden bilet alımı ve bilet transferi yapması sırasında, TC Kimlik numaralarını ve HES kodlarını ilgili alanlara girmesi gerekmektedir. Hata uyarısı alınması durumunda TFF Sağlık Kurulu’nun belirlediği stadyumlara giriş şartlarını karşılayıp karşılamadığını, TFF Sağlık Kurulu’nun almış olduğu kurallardan kontrol ediniz.
 • HES (Hayat Eve Sığar) uygulamanızın güncel olduğundan, Hes Kodlarım sekmesinde AYARLAR bölümü altında bulunan RİSK DURUM, AŞI DURUMU ve HASTALIK DURUMU alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olunuz.
 • Maç günleri maça giriş hakkı olan tüm bilet sahiplerine HES Kodu üzerinden tekrar sorgulama yapılacaktır. Riskli olan veya belirlenmiş kriterlere uymayan kişilerin stadyuma girişleri bloke edilecek olup, bilet sahibine sms ve e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır. Bilet sahibi maç günü biletini gerekli kriterleri sağlayan bir başkasına transfer edilebilir.

Hayat Eve Sığar uygulamasını açarak, aşağıdaki adımları tamamlayınız!

 1. Hayat Eve Sığar uygulamanızın güncel olduğundan (versiyon 2.3.5 ve daha yukarısı) emin olunuz.
 2. Hayat Eve Sığar uygulamasından HES Kodlarım Sekmesinde Ayarlar bölümünü seçiniz.
 3. Risk Durumu, Aşı Durumu ve Hastalık Durumu alanlarının paylaşıma açık olduğundan emin olunuz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu