Spor

Süper Lig’de ilk yarı maçlar seyircisiz!

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan ilk açıklamada futbol müsabakalarında stat kapasitesinin %30’una kadar seyircili oynanabileceğine yönelik yapılan karar değiştirildi. TFF bugün yaptığı açıklamada 2020-2021 sezonunda yapılacak olan tüm futbol müsabakalarında sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanacağını duyurdu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, futbol müsabakalarının seyircili oynanıp oynanmamasına ilişkin, “Belli bir döneme kadar, belki yılın ilk yarısı için müsabakaların seyircisiz olması şeklinde bir öneri var. Seyircili olmaması, seyircisiz futbol müsabakalarının devam etmesi şeklinde Bilim Kurulunun bir önerisi var.” dedi. 2 Eylül tarihinde yapılan bu açıklamanın ardından TFF’nin Bilim Kurulunun uyarısını dikkate aldığı belirtildi.

TFF tarafından yapılan açıklama metni;

“Yönetim Kurulumuzun 25.08.2020 tarih ve 46 sayılı toplantısında, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu’nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30’u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasına dair karar alınmışsa da; ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile T.C. Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın 02.09.2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu’nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu